Muzeum szczecińskiej pocztówki

Moje zdjęcie
Szczecin, Zachodniopomorskie, Poland
Zapraszamy serdecznie do Muzeum Szczecińskiej pocztówki. W muzeum będą zaprezentowane pocztówki wydane ze Szczecinem w tle po 1945 roku aż do dziś.

niedziela, 13 maja 2012

#3 DDK Edition - Szczecin 3512


Można powiedzieć że jest to już pocztówka historyczna. Co prawda hotel Radisson (kiedyś z bardzo ekskluzywną dyskoteką w mieście na którą nie mogłeś włożyć dżinsy:) oraz budynek ZUS jescze istnieją ale w tym roku rozebrany został Hotel Neptun.

""Neptun" to kawałek historii Szczecina i jeden z przykładów typowych "bolączek" trapiących inwestycje z czasów PRL. Otwarty w grudniu 1984 roku hotel był budowany aż 12 lat! A to brakowało pieniędzy, a to "mocy przerobowych", czy też po prostu materiałów budowlanych. Pierwotne plany zakładały, że hotel z 285 pokojami dla 458 gości będzie jednym z elementów nowego centrum Szczecina, które miało powstać na terenach, gdzie dziś stoi Galaxy i Pazim. W planie z lat 70. były efektowne, wysokie na ponad 20 pięter biurowce. "Neptun" do samego końca zachował typowy dla lat 70. i 80. nieco siermiężny, w holu dość ponury wystrój z mozaikami z miedzi znanego artysty Tadeusza Eysmonta (wykonał też nieistniejącą już mozaikę na budynku "Dany"). W podziemiach działał klub nocny, a na tyłach cukiernia."
źródło: szczecin.gazeta.pl


Wydawnictwo: DDK Edition, Poznań
Rok wydania: 1997
Nakład:
Fotograf: Dariusz Krakowiak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz