Muzeum szczecińskiej pocztówki

Moje zdjęcie
Szczecin, Zachodniopomorskie, Poland
Zapraszamy serdecznie do Muzeum Szczecińskiej pocztówki. W muzeum będą zaprezentowane pocztówki wydane ze Szczecinem w tle po 1945 roku aż do dziś.

sobota, 10 stycznia 2015

Szczecińskie Muzeum Pocztówki


Zapraszamy serdecznie w progi Szczecińskiego Muzeum Pocztówki, gdzie niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki będziemy mogli odbyć sentymentalną podróż po zatrzymanej na zdjęciach i pocztówkach historii naszego miasta.

W muzeum prezentować będziemy pocztówki, karty pocztowe, zdjęcia, materiały prasowe, filmy, ukazujące zmiany zachodzące w naszym mieście. Na początek Państwa uwagę będziemy pragnęli przyciągać pocztówkami związanymi ze Szczecinem i okolicą, wydanymi po 1945 roku.

Zdecydowana większość prezentowanych pocztówek pochodzić będzie z własnej, ciągle powiększanej kolekcji. Zapraszamy Państwa do odwiedzin w naszym wirtualnym muzeum, gdzie systematycznie, często będziemy uaktualniać zasoby naszego muzeum.

Pragniemy również dokonać prac związanych z katalogowaniem pocztówek, wydanych po roku 1945 w Szczecinie. Liczymy na Państwa pomóc przy tworzeniu muzeum pocztówki, zapraszamy do współpracy wydawnictwa, kolekcjonerów, a także osoby, którzy posiadają pocztówki, zdjęcia z danego okresu i chcą uchronić je przed zapomnieniem.

Pocztówki zeskanowane nie zostały poddane obróbce. Naszym zamiarem jest przedstawienie pocztówek w ich autentycznym wygładzie ze śladami czasu.
Znaczna część pocztówek pochodzi z obiegu pocztowego, przez co widoczne są ślady "z życia pocztówki".

Z poważaniem
Polina i Paweł Wierzchowiec

kontakt: polina.wierzchowiec@op.pl

tel. Paweł Wierzchowiec 602 655 544

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz