Muzeum szczecińskiej pocztówki

Moje zdjęcie
Szczecin, Zachodniopomorskie, Poland
Zapraszamy serdecznie do Muzeum Szczecińskiej pocztówki. W muzeum będą zaprezentowane pocztówki wydane ze Szczecinem w tle po 1945 roku aż do dziś.

piątek, 13 lutego 2015

#174 Cmentarz Centralny w Szczecinie


Taką perełkę udało się zdobyć w budynku Zarządu Cmentarza ... ostatni komplet!

Brama Główna Cmentarza Centralnego w Szczecinie.
Szczecińska nekropolia znalazła się w gronie 7 cudów Polski wyłonionych w plebiscycie magazynu "National Geografic Traveler". Plebiscyt odbył się w 2011 roku.



Nagrobek, w kształcie sargofaku, Hugo Lemcke - badacza dziejów Pom. Zach. W głębi nagrobek Augusta Ahrensa - producenta maszyn rolniczych.


Pomnik nagrobny Wilhelma Meyera-Schwartau, jego dwóch synów i brata. Był to niemiecki architekt, który w latach 1891 - 1921 był radcą budowlanym miasta Szczecin. Co ciekawe zaprojektował układ i budowle na Cmentarzu Centralnym, układ przestrzenny Wałów Chrobrego oraz Gmach Muzeum Narodowego, Rektorat PUM na ul. Rybackiej, budynki Szpitala Klinicznego PUM na Pomorzanach, budynek Urzędu Celnego oraz Wydział Chemii Politechniki Szczecińskiej.  !!!


Kolumnada na niezidentyfikowanym grobie z początku XX wieku.


Stela na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie Johanny i Hermanna Hakenów - nadburmistrza Szczecina w latach 1878 - 1907. (troche więcej na ten temat przy okazji następnej pocztówki:)

fot. Adam Słomski
Kartki wydane przez Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie.
Rok wydania 2011.

Czy ktoś może widział inne pocztówki powojenne z Cmentarza Centralnego w Szczecinie?

Zapraszamy także do artykułu dot. plebiscytu magazynu "National Geografic Traveler"  http://www.szczecin.eu/zycie_w_miescie/aktualnosci/21844-cmentarz_centralny_cudem_polski.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz