Muzeum szczecińskiej pocztówki

Moje zdjęcie
Szczecin, Zachodniopomorskie, Poland
Zapraszamy serdecznie do Muzeum Szczecińskiej pocztówki. W muzeum będą zaprezentowane pocztówki wydane ze Szczecinem w tle po 1945 roku aż do dziś.

niedziela, 15 maja 2016

"Szczecin inaczej" Rysunki przedwojennego Szczecina - Ryszard Podporski

Od dziś pojawiła się u nas nowa zakładka "Szczecin inaczej", będziemy w niej prezentować prace szczecińskich artystów ze Szczecinem w tle. Uważamy że warto je pokazać szerszej publiczności. 

Ryszard Podporski, urodzony szczecinianin, wychował się na Dzielnicy Pogodno. Na Pogodnie dorastał, chodził do Szkoły Podstawowej nr.53, grał w piłkę, chodził na Lodogryf i psocił. Od najmłodszych lat pasjonował się fotografią i rysunkiem, praktycznie nie rozstawał się z notatnikiem i ołówkiem. Rysował postacie, domy, drzewa. Nie rozstawał się również z aparatem Smena.

 Jego rysunki to stara i nowa architektura Szczecina. Rysunki przedwojennego Szczecina powstają na postawie ze starych pocztówek. Prace są wykonywane w tuszu, piórkiem a czasem również posługuje się rapidografem. Swoje prace prezentuje na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich, a zarazem opowiada o przedwojennym Szczecinie, co sprawia mu bardzo dużą przyjemność . Część jego prac można obejrzeć u nas. Zapraszamy! Prace: Ryszard Podporski
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz